Elbir İş Merkezi Kat:9 No:6/11
Mecidiyeköy Şişli/İstanbul

Torunla Şahsi İlişki Dava Dilekçesi

Torunla Şahsi İlişki Dava Dilekçesi

Torunla şahsi ilişki dava dilekçesi yazarken dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Dava dilekçesinin yanlış yazılması taraflar için telafisi imkansız zararların ortaya çıkmasına sebep olabilecektir. Torunla kişisel ilişki dava dilekçesi yazılması uzmanlık ve hukuk bilgisi gerektirmektedir. Dilekçe hazırlanırken yalın bir dil kullanılmalı dilekçe konusu ve dilekçede adı geçirilen kişilerin kimlik bilgileri gibi olguların da yerine getirilerek yazılması gerekmektedir. Torunla şahsi ilişki dava dilekçesine ilişkin dilekçe örneği sunduk. Unutulmamalıdır ki her somut olay kendine özel olup her somut olayın özelliklerine göre dilekçe metni hazırlanmalıdır.

Torunla kişisel ilişki dava dilekçesi nasıl yazılır konusunda avukatlar meslekleri gereği daha ayrıntılı ve teferruatlı bilgilere ve yeterli donanımlara sahiptirler. Dolayısıyla dilekçe hazırlanması aşamasında uzman avukatlardan hukuki destek alınmalı ve profesyonel bir dilekçe hazırlanmalıdır. Torunla şahsi ilişki dava dilekçesine ilişkin metin hazırlanırken dilekçe konusuna göre Torunla Şahsi İlişki Dava Dilekçesi Örneği şeklinde taslak olarak bulunabilen dilekçelerden yararlanılabileceği gibi özgün olarak hazırlanan içerikler ile de mahkemeye müracaat edilebilir.

Torunla kişisel ilişki kurulması için oluşturulacak dava dilekçesinde pek çok önemli nokta bulunmaktadır. Bu noktalara dikkat edilmesi halinde süreç hızlı sonuçlanacak ve istenilen sonuç elde edilecektir. Çelik & Baştürk Hukuk ve Danışmanlık Ofisi avukatları Av. Tolga ÇELİK müvekkillerimize son derece profesyonel olarak hizmet vermekteyiz. Torunla şahsi ilişkinin kurulması davası süreci ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek için “Kişisel İlişki Kurulması”  ve “Anlaşmalı Boşanma Davasında Kişisel İlişki” adlı makalelerimizi okuyabilirsiniz. Torunla şahsi ilişki davası ile ilgili sorularınız ve görüşmeleriniz avukata sor kısmından avukatlarımıza ulaşabilirsiniz.

Şişli Mecidiyeköy’de faaliyet gösteren Çelik & Baştürk Hukuk Ve Danışmanlık Ofisi bünyesindeki aile hukuku avukatı ile iletişim kurmak istiyorsanız sitemizde yer alan iletişim bilgilerinden avukatlarımıza ulaşabilirsiniz.

Torunla Şahsi İlişki Dava Dilekçesi

BAKIRKÖY ….. AİLE HUKUK MAHKEMESİ’NE

DAVALI : 

VEKİLLERİ : Av. Tolga ÇELİK & Av. M. Nur BAŞTÜRK
Mecidiyeköy Mah. Mecidiyeköy Yolu Cad. Elbir İş Merkezi No:6/11 Şişli / İstanbul

DAVACI : 

VEKİLİ : 

KONU : Dava dilekçemizin sunulmasından ibarettir

AÇIKLAMALAR :

1- Müvekkillerimin oğlu ile evli olan davalı … Aile Mahkemesinin …/…/… tarih ve …/… Esas, …/… Karar sayılı ilamı ile boşanmışlar ve müşterek çocuklarının velayeti davalı anneye verilmiştir.

2- Müvekkillerimin oğlu bundan bir süre önce elim bir hastalığa yakalanmış ve vefat etmiştir. Müvekkillerimin çocukları sağ iken torunları her cumartesi babalarının yanına geldiğinde büyük baba ve büyük annesi tarafından da görülmekteydi. Müvekkillerimin oğlunun vefatı üzerine büyük baba ve büyük anne ile torunları arasındaki kişisel ilişki kesilmiş vaziyettedir.

3- Oğullarının biricik hatırası olan torunlarını görmek, onu bağırlarına basmak onların tabii ve hukuki hakkı olduğundan bu davayı açmak zarureti hâsıl olmuştur.

DELİLLER: 

Nüfus kaydı,

Aile Mahkemesinin

…/…/… tarih ve …/… Esas, …/… Karar sayılı ilamı ve sair yasal deliller.

HUKUKİ SEBEPLER: TMK. md. 325 ve ilgili mevzuat.

SONUÇ VE TALEP: Yukarıda kısaca açıklanan nedenlerle, müvekkillerim ile davalı yanında bulunan torunları arasında mahkemenizce uygun görülecek şekilde kişisel ilişki kurulmasına karar verilmesini vekil edenler adına arz ve talep ederim. 11.01.2024

Bu Yazıyı Paylaş

Son Yazılar

Hakkımızda

İstanbul Avrupa yakasının Şişli ilçesinde faaliyet gösteren ve hukukun çeşitli alanlarında uzman avukatları ile hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti veren Çelik & Baştürk Hukuk Ve Danışmanlık Ofisi Av. Tolga ÇELİK ve Av. Müesser Nur BAŞTÜRK tarafından kurulmuştur…