Elbir İş Merkezi Kat:9 No:6/11
Mecidiyeköy Şişli/İstanbul

Mecidiyeköy Hukuki Danışmanlık

Mecidiyeköy Hukuki Danışmanlık

Çelik & Baştürk Hukuk Ve Danışmanlık Ofisi Mecidiyeköy Hukuki Danışmanlık Ofisi olarak faaliyetlerini yürütmektedir. Hukuki danışmanlık, hukuk danışmanları olarak bilinen avukatlar tarafından hukuki konularda uzman tavsiyesi ve rehberlik sağlanması anlamına gelir. Bu avukatlar genellikle hukukun çeşitli alanlarında bilgili ve deneyimlidir ve hizmetlerini hukuki yardım isteyen bireylere, işletmelere veya kuruluşlara sunarlar.

Hukuk danışmanları aşağıdakiler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere çok çeşitli hukuki konularda tavsiyelerde bulunabilir:

 1. Sözleşmeler ve Anlaşmalar: Geçerli yasalara uygun olduklarından ve ilgili tarafların çıkarlarını koruduklarından emin olmak için sözleşme ve anlaşmaların hazırlanması, incelenmesi ve bunlara ilişkin tavsiyelerde bulunurlar.

 2. Şirketler Hukuku: İşletmelere iş kurma, kurumsal yönetim, birleşme ve satın almalar ve mevzuat gerekliliklerine uyum gibi hukuki konularda yardımcı olurlar.

 3. İş Hukuku: İş sözleşmeleri, iş yeri politikaları ve iş kanunlarına uyum konusunda rehberlik sağlarlar.

 4. Fikri Mülkiyet: Fikri mülkiyet haklarını korumak amacıyla ticari markalar, telif hakları, patentler ve ticari sırlarla ilgili konularda danışmanlık yaparlar.

 5. Gayrimenkul: Gayrimenkul işlemleri, mülkiyet anlaşmazlıkları, imar sorunları ve ev sahibi-kiracı konularında danışmanlık verirler.

 6. Dava Desteği: Hukuk ve ceza davaları da dahil olmak üzere yasal işlemlere hazırlık konusunda destek ve tavsiyede bulunurlar.

 7. Mevzuata Uygunluk: İşletmelerin kendi sektörlerindeki ilgili yasa ve düzenlemelere uymalarının sağlanmasında rehberlik ederler.

 8. Aile Hukuku: Boşanma, çocuk velayeti ve eş nafakası gibi konularda tavsiyelerde bulunurlar.

Hukuk danışmanları bağımsız olarak veya bir hukuk danışmanlık firmasının parçası olarak çalışabilirler. Müvekkillerin hukuki karmaşıklıkları aşmalarına ve bilinçli kararlar almalarına yardımcı olmak için stratejik tavsiyeler sağlamaya odaklanırlar. Müvekkiller, hukuki sorunların önlenmesi, uyuşmazlıkların çözümlenmesi veya yasa ve düzenlemelere uyumun sağlanması amacıyla hukuki danışmanlık hizmeti almaktadırlar.

Mecidiyeköy Hukuki Danışmanlık

Mecidiyeköy Hukuki Danışmanlık Hukuki sorunların ortaya çıkmadan önce engellenmesi yahut ortaya çıktıktan sonra bu sorun ile nasıl mücadele edileceğine ilişkin görüş alınması açısından hukuki danışmanlık büyük öneme sahiptir. Mecidiyeköy’de faaliyet gösteren Çelik & Baştürk Hukuk ve Danışmanlık Ofisi olarak hem şahıslara hem kurumlara hukuki danışmanlık hizmeti vererek sorunlarını en pratik ve en hızlı şekilde çözmekteyiz. Hukuki danışmanlık alanındaki hizmetlerimiz şu şekildedir.

 • Şirketlere hukuki danışmanlık
 • Önleyici hukuki danışmanlık
 • Giderici hukuki danışmanlık
 • Kurumlara hukuki danışmanlık
 • Kişilere hukuki danışmanlık
 • Telefonla ve maille hukuki danışmanlık
 • Yüz yüze hukuki danışmanlık
 •  

Bu Yazıyı Paylaş

Son Yazılar

Hakkımızda

İstanbul Avrupa yakasının Şişli ilçesinde faaliyet gösteren ve hukukun çeşitli alanlarında uzman avukatları ile hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti veren Çelik & Baştürk Hukuk Ve Danışmanlık Ofisi Av. Tolga ÇELİK ve Av. Müesser Nur BAŞTÜRK tarafından kurulmuştur…