Elbir İş Merkezi Kat:9 No:6/11
Mecidiyeköy Şişli/İstanbul

Mecidiyeköy Hukuk Büroları ve Şişli Hukuk Büroları

Mecidiyeköy Hukuk Büroları ve Şişli Hukuk Büroları

Makalemizin başında size Mecidiyeköy hukuk büroları ve Şişli hukuk bürolarından kısaca bahsedeceğiz. İstanbul Şişli’de yer alan mecidiyeköy semti avukat ve hukuk bürosu bakımından oldukça zengindir. Birçok avukatlık bürosunu ve hukuk ofislerini bünyesinde barındırmaktadır. Şişli avukat ve hukuk bürolarının büyük bir kesimi Mecidiyeköy’de yer alır.

Mecidiyeköy merkez de bulunan hukuk ve danışmanlık ofisimiz ile ilgili şu bilgileri sizlere iletmek de fayda görüyoruz.

Mesai saatleri: Hafta içi 09:00-20.00 (Mesai saatleri dışında kalan zamanlarda randevu ve görüşmeler için ofisimizle iletişime geçebilirsiniz.)

Park yeri: Ofisimize lokasyon olarak 2 dakika yürüme mesafesinde olan Trump AVM 3 saate kadar ücretsiz park imkanı tanımaktadır. Aracınızı Trump AVM’ye park ederek 2 dakikalık yürüme mesafesinde olan ofisimizi ziyarette bulunabilirsiniz.

Toplu taşıma: Hukuk büromuz mecidiyeköy metrobüse 2 dk, mecidiyeköy metroya 2dk ve mecidiyeköy otobüs duraklarına 2dk yürüme mesafesindedir. Toplu ulaşım ile ofisimize ulaşım oldukça rahattır. Mecidiyeköy meydanda bulunan ofisimiz lokasyon olarak müvekkillerin rahatca ulaşabileceği bir konumdadır.

Şişli ve Mecidiyeköy Hukuk Büroları

İstanbul’da avukat ve hukuk büroları denildiği zaman akla ilk gelen Şişli ve Mecidiyeköy hukuk bürolarıdır. Çünkü hukuk büroları bu bölgede toplanmıştır. Mecidiyeköy’de faaliyet gösteren hukuk büroları farklılık gösterebilir. Bu hukuk büroları arasında uzmanlaşmış hukuk büroları da vardır geniş çapta hukuk hizmeti veren avukatlık büroları da.

Mecidiyeköy avukatlık büroları aslında İstanbul Çağlayan Adliyesini merkez alarak çalışsalar da bütün İstanbul hatta bütün Türkiye genelinde faaliyet gösterirler. Hatta bazı Mecidiyeköy avukatlık büroları uluslar arası hukuk büroları ile irtibatta olup uluslararası alanda faaliyet gösterirler.

Mecidiyeköy Hukuk Büroları ve Şişli Hukuk Büroları Avukatlarının Avantajları

Mecidiyeköy hukuk büroları ulaşılması en mümkün olan hukuk büroları olarak avantajlı vaziyettedir. Mecidiyeköy hukuk büroları lokasyon olarak İstanbul ilinde oldukça merkezi konumdadır. İstanbul’un bütün adliyelerine yakınlık derecesi bakımından çok merkezi yerdedir.  Bütün bunların yanında Şişli ve Mecidiyeköy hukuk büroları önemli derecede hukuki uyuşmazlık çeşitliliğine sahiptir. Şişli ve mecidiyeköy hukuk büroları diğer hukuk bürolarına göre alanında uzmanlık kazanma ve tecrübe edinme anlamında daha avantajlı konumdadır. Dolayısıyla Şişli ve Mecidiyeköy hukuk büroları daha hızlı gelişme sağlayan ve dava çeşitliliğini bünyesinde barındıran hukuk bürolarıdır.

Çağlayan Adliyesi ve Çalışma Sistematiği

Çağlayan Adliyesi büyük bir adliyedir. Aynı zamanda Çağlayan Adliyesi çok yoğun bir şekilde çalışan Avrupa’nın en büyük adliyesidir. Çağlayan adliyesinin ek binaları mevcut değildir. Dolayısıyla Çağlayan adliyesinde bütün hukuk işleri aynı bina içerisinde görülmektedir. Diğer adliyeler gibi ek binaya sahip değildir.

Çağlayan adliyesinde salı ve Perşembe günleri genellikle duruşmalar yapılmaktadır. Diğer günlerde ise başka hukuk işleri görülmektedir.

Şişli ve Mecidiyeköy avukatlarının ve diğer bölgedeki avukatların kullanımına tahsis edilmiş olan baro odaları mevcuttur.

Şişli ve Mecidiyeköy Hukuk Büroları Faaliyet Alanları

Makalemizde de bahsettiğimiz üzere Şişli ve Mecidiyeköy hukuk büroları birçok hukuk alanında etkin ve faaldir. Bu alanlar genel olarak:

 • Gayrimenkul davası
 • Ceza davası
 • Boşanma davası
 • İş davası
 • Şirket danışmanlığı
 • Kıymetli evrak davası
 • Ticari işletme davası
 • İcra takibi
 • İcra davası
 • Yabancılar hukuku
 • Nüfus davası
 • Tazminat davası
 • Miras davası

Bazı şişli ve mecidiyeköy hukuk büroları yukarıda saydığımız alanlar dışında uzmanlaşmıştır. Ve bu uzmanlık alanında etkin avukatları bünyesinde barındırır. Bu alanları da şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Bilişim hukuku
 • E-ticaret hukuku
 • Fikri ve sınai mülkiyet hukuku
 • Tahkim davası
 • Spor hukuku
 • Deniz ticareti hukuku
 • Sağlık hukuku

Mecidiyeköy Avukatları Uzmanlık Alanları

Avukatlar genel olarak uzmanlık alanı seçerek belirli alanlarda yoğunlaşırlar. Bununla birlikte bazı avukatlar da belirli bir alan seçmeyerek her hukuki alanda faaliyet gösterir. Şişli ve Mecidiyeköy hukuk büroları arasında belirli bir hukuk alanında faaliyet gösteren hukuk büroları mevcuttur. Bunun dışında yukarıda bahsettiğimiz üzere her alanda iş kabul eden hukuk büroları da mevcuttur. Şişli ve Mecidiyeköy hukuk büroları avukatlarının yönelim gösterdikleri alanları şöyle izah edebiliriz.

Mecidiyeköy Ceza Avukatı

Çağlayan adliyesi, savcılık, ağır ceza mahkemesi, asliye ceza mahkemesi ve sulh ceza mahkemeleri sayısı bakımından oldukça fazladır. Dolayısıyla Şişli hukuk büroları her alanda olduğu gibi ceza hukuku alanında da etkin ve deneyim sahibidirler.

Suç işlendiğine dair ihbar veya şikayet üzerine soruşturma evresi başlar. Soruşturma aşamasının sonlanmasından sonra kovuşturma yani mahkeme aşaması gelir. Bu süreç son olarak istinaf ve temyiz aşaması olarak devam eder. Ceza muhakemesinin bu süreçlerinde çeşitli koruma tedbirleri söz konusu olabilir. Bu koruma tedbirleri tutuklama, adli kontrol, gözaltı vb olarak karşımıza çıkabilir.

Diğer bölge ceza avukatları ve şişli ve mecidiyeköy ceza avukatları ceza muhakemesinin tüm bu süreçlerinde müvekkillerinin yanındadır. Hem müdafii sıfatıyla hem vekil sıfatıyla aktif rol oynarlar.

Çağlayan adliyesinin yani İstanbul adliyesinin konumu  ve ceza mahkemelerinin sayıca fazla olması sebebiyle hem Mecidiyeköy ceza avukatları hem Şişli ceza avukatları bu adliyede etkin faaliyet gösterir.

Mecidiyeköy Boşanma Avukatı

Boşanma davalarının konusu sadece boşanma değildir. Boşanma davasında boşanmanın feri’leri niteliğinde olan nafaka, tazminat,mal paylaşımı,çocuğun velayeti vs. gibi konuları kapsamaktadır. Aile hukuku da yalnızca boşanmadan ibaret değildir.

Evlenme, boşanma, nafaka, velayet, eşler arasındaki mal rejimleri ve mal rejiminin tasfiyesi, soy bağı kurulması, aile malları, vesayet, evlat edinme ve evden uzaklaştırma gibi konularda aile hukuku alanı içerisindedir. Hem Çağlayan adliyesi hem İstanbul’un diğer adliyeleri aile mahkemeleri anlamında oldukça zengindir.

Bu minvalde gerek Mecidiyeköy boşanma avukatları gerek Şişli boşanma avukatları uzun döneme dayanan mesleki tecrübeleri ile hukuki süreçlerde müvekkillerinin yanındadırlar.

Mecidiyeköy İcra Avukatı

Hukukta her hukuki sürecin sonunda icra hukuku karşımıza çıkmaktadır. Bütün hukuki süreçlerin sonu icra takibine veya başka bir icra takip işlemine çıkmaktadır. Çağlayan adliyesi İstanbul’un en fazla icra dairesine sahip olan adliyesidir. İstanbul’un diğer adliyeleri de icra hukuku bakımından fazlasıyla iş hacmine sahiptir.

Hem Mecidiyeköy icra avukatları hem de Şişli icra avukatları en başta İstanbul Çağlayan adliyesi olmak üzere İstanbul’un birçok adliyesinde icra takip işlemlerini yapmaktadırlar. İcra anlamında iş hacminin fazlalığı Mecidiyeköy hukuk büroları ve Şişli hukuk büroları için ciddi manada deneyim anlamına gelmektedir.

Mecidiyeköy İş Hukuku Avukatı

İş hayatı ve bunun sonucunda işçi-işveren ilişkisi Türkiye’nin her yerinde organik biçimde kurulan bir ilişkidir. Bu ilişki de beraberinde birtakım uyuşmazlıklar getirmektedir. Dolayısıyla iş hukuku mevzuatı da değişen şartlara göre sık sık güncellenmektedir.

İş davalarından verimli ve doğru sonuç almak için söz konusu değişimi sürekli takip eden iş davası yoğunluklu çalışan hukuk büroları ile iletişime geçmek gerekir. Mecidiyeköy hukuk büroları ve Şişli hukuk büroları bu konuda fazlasıyla deneyime sahiptirler. Bu nedenle Mecidiyeköy iş hukuku avukatı ve Şişli iş hukuku avukatı arayışı diğer alanlara göre oldukça fazladır.

Mecidiyeköy Şirket Avukatı

Şişli ve Mecidiyeköy Türkiye’nin ve İstanbul’un en merkezi bölgelerinden birisidir. Dolayısıyla iş hayatı da burada oldukça yoğundur. Hem küçük şirketler hem de büyük sermayelere sahip şirketler bu bölgede faaliyet halindedirler. Dolayısıyla bu şirketler Şişli hukuk büroları ve Mecidiyeköy hukuk büroları ile çalışma halindedirler. Bu bölgedeki iş yüksek iş hacminden dolayı Mecidiyeköy Şirket avukatları ve Şişli şirket avukatları genellikle tercih sebebidir.

Mecidiyeköy Miras ve Gayrimenkul Avukatı

Miras ve gayrimenkul davaları genellikle yüksek miktarları konu edinen davalardır. Bu sebeple bu davalarda yanlış hamle yapılması veya  önemli işlemlerin ihmal edilmesi geri dönüşü olmayan zararlara sebep olabilir. Dolayısıyla hem gayrimenkul davalarında hem de miras davalarında tecrübeli avukarların yardımından faydalanmak büyük öneme sahiptir.

Bu davalar HMK’daki yetki kuralları göz önüne alındığında gayrimenkulun bağlı olduğu yer mahkemesinde görülür. Bu bağlamda Mecidiyeköy hukuk büroları ve Şişli hukuk büroları miras ve gayrimenkul davalarında büyük deneyim sahibidirler. Dolayısıyla dava sahipleri genellikle Şişli miras avukatı ve Mecidiyeköy miras avukatı arayışına girmektedirler.

Mecidiyeköy Bilişim Hukuku Avukatı

Bilişim sektörü gün geçtikçe gelişim kaydediyor. Bilişim hukuku da buna paralel olarak gelişme gösteriyor. Bilişim hukukunun bu gelişimi karşısında mevzuatta sürekli değişiklikler yapılmaktadır. Buna örnek vermek gerekirse erişim engelleme ve internetten içerik kaldırma hususunda 2020 Temmuz ayında mevzuatta önemli değişiklikler yapıldı. Bilişim hukuku alanında önemli adımlar atıldı. Bilişim hukuku alanında atılan bu adımların uygulamaya yansıması 2021 yılında görülmektedir.

Mecidiyeköy hukuk büroları ve Şişli hukuk büroları da değişen mevzuata uyum sağlama noktasında oldukça tecrübe sahibidirler. Dolayısıyla Mecidiyeköy hukuk büroları ve Şişli hukuk büroları bilişim hukukundaki değişiklikleri yakından takip etmektedirler. Hatta takip etmekle kalmayıp bilişim hukuku alanındaki değişikliklere öncü olmaktadırlar. Bu nedenle Mecidiyeköy bilişim avukatı tercih edilen avukatlar arasındadır.

Mecidiyeköy Yabancılar Hukuku Avukatı

İstanbul geçmişten günümüze kadar yabancılara ev sahipliği yapmıştır. Dolayısıyla İstanbul hukuk büroları özelde de Mecidiyeköy hukuk büroları ve Şişli hukuk büroları yabancı hukuku ile yakından iştigal etmektedir. Yabancı kişilerin yani Türk vatandaşlığına sahip olmayan kişilerin hukuki işlemleri büyük özen gerektirir. Çünkü yabancıların oturma izni, çalışma izni veya vatandaşlığa ilişkin diğer işlemlerinde göz ardı ettikleri hukuki işlemler ciddi sonuçlara yol açabilir.

İhmal edilen işlemler neticesinde yabancı kişinin koruduğu hukuki durumu zarar görebilir, deport edilmesine sebebiyet verilebilir, malvarlığı dolayısıyla sıkıntı yaşayabilir. Bu nedenle yabancılar hukuku büyük özen gösterilmesi gereken bir alandır. Yabancılar hukuku alanında aktif olan avukatlar bu durumun daha fazla farkındadırlar.

Mecidiyeköy hukuk büroları ve Şişli hukuk büroları yabancılar hukuku ile uzun zamandır yakından ilgilenmişlerdir. Yabancılar hukuku avukatı ile çalışmak isterseniz Mecidiyeköy hukuk büroları ve Şişli hukuk büroları ile çalışmak sizin için avantajlı olacaktır.

Mecidiyeköy Hukuk Bürolarından Çelik & Baştürk Hukuk Ve Danışmanlık Bürosu

Bu makalemizde Mecidiyeköy hukuk büroları ve Şişli hukuk büroları hakkında bilgiler sunduk sizlere. Bunun dışında özel alanlarda uzmanlaşmış ve farklı kulvarlarda ilerleme kaydeden hukuk büroları da mevcuttur.

Çelik & Baştürk Hukuk ve Danışmanlık Hukuk Bürosu da genel olarak açıkladığımız çalışma şekli içerisinde başta boşanma hukuku, iş hukuku, miras hukuku, gayrimenkul hukuku ve bilişim hukuku olmak üzere birçok özel alanda çalışan avukatları bünyesinde barındırmaktadır.

Müvekkil ile avukat ilişkisi içerisinde en üzerinde durulması gereken husus müvekkil ile avukat arasındaki iletişimin sağlıklı bir şekilde tesis edilmesidir. Bu şekilde sağlam bir güven ilişki kurulduktan sonra müvekkillerin hukuksal anlamda hakları ve çıkarları maksimum seviyede korunmaya çalışılır. Hukuksal sorunla karşılaşıldığında her anlamda avukata sorarak yol alınması gerekmektedir.

Bu Yazıyı Paylaş

Son Yazılar

Hakkımızda

İstanbul Avrupa yakasının Şişli ilçesinde faaliyet gösteren ve hukukun çeşitli alanlarında uzman avukatları ile hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti veren Çelik & Baştürk Hukuk Ve Danışmanlık Ofisi Av. Tolga ÇELİK ve Av. Müesser Nur BAŞTÜRK tarafından kurulmuştur…