Elbir İş Merkezi Kat:9 No:6/11
Mecidiyeköy Şişli/İstanbul

HGS Geçiş İtiraz Dilekçesi

HGS Geçiş İtiraz Dilekçesi Örneği

HGS Geçiş İtiraz Dilekçesi yazarken dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. HGS Geçiş İtiraz Dilekçesinin yanlış yazılması taraflar için telafisi imkansız zararların ortaya çıkmasına sebep olabilecektir. HGS Geçiş İtiraz Dilekçesi uzmanlık ve hukuk bilgisi gerektirmektedir. Dilekçe hazırlanırken yalın bir dil kullanılmalı dilekçe konusu ve dilekçede adı geçirilen kişilerin kimlik bilgileri gibi olguların da yerine getirilerek yazılması gerekmektedir. Makalemizde Köprü Geçiş Cezası İtiraz Dilekçesine ilişkin dilekçesi örneği sunduk. Unutulmamalıdır ki her somut olay kendine özel olup her somut olayın özelliklerine göre dilekçe metni hazırlanmalıdır.

HGS Geçiş İtiraz Dilekçesi nasıl yazılır konusunda avukatlar meslekleri gereği daha ayrıntılı ve teferruatlı bilgilere ve yeterli donanımlara sahiptirler. Dolayısıyla dilekçe hazırlanması aşamasında uzman avukatlardan hukuki destek alınmalı ve profesyonel bir dilekçe hazırlanmalıdır.

HGS Geçiş İtiraz Dilekçesine ilişkin metin hazırlanırken dilekçe konusuna göre Köprü Geçiş Cezası İtiraz Dilekçesi Örneği şeklinde taslak olarak bulunabilen dilekçelerden yararlanılabileceği gibi özgün olarak hazırlanan içerikler ile de mahkemeye müracaat edilebilir.

HGS Geçiş İtirazı için oluşturulacak HGS Geçiş İtiraz Dilekçesinde olduğu gibi pek çok önemli nokta bulunmaktadır. Bu noktalara dikkat edilmesi halinde süreç hızlı sonuçlanacak ve istenilen sonuç elde edilecektir. Çelik & Baştürk Hukuk ve Danışmanlık Ofisi avukatları Av. Tolga ÇELİK & Av. M. Nur BAŞTÜRK YANAR olarak müvekkillerimize son derece profesyonel olarak hizmet vermekteyiz.

Şişli Mecidiyeköy’de faaliyet gösteren Çelik & Baştürk Hukuk Ve Danışmanlık Ofisi bünyesindeki avukatlar ile iletişim kurmak istiyorsanız sitemizde yer alan iletişim bilgilerinden avukatlarımıza ulaşabilirsiniz.

Köprü Geçiş Cezası İtiraz Dilekçesi

KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

İTİRAZ EDEN                   :

KONU                                  : HGS Geçiş Cezalarına İtirazlarımız Hakkındadır

 

Müvekkil tarafından geçildiği iddiasıyla müvekkile çıkarılmış bulunan toplamda 3 adet ceza bulunmaktadır. Müvekkilce HGS geçiş ihlali yapıldığı iddia edilen yer İstanbul’da Yavuz Sultan Selim Köprüsüdür. Ancak aşağıda belirteceğimiz ihlalin gerçekleştiği iddia edilen tarihlerde müvekkil aracı ile birlikte İstanbul’da değil Kayseri’de bulunmaktadır. Kaldı ki geçiş tarihleri ve geçişi yapan araç bilgileri incelendiğinde geçişi yapan aracın müvekkile ait olmadığı açıklığa kavuşacaktır. Geçiş ihlaline konu olan araç … plakalı … model olup işbu araç müvekkile ait değildir. Müvekkile ait araca ilişkin ruhsatı ekte sunuyoruz. Cezaların keşide edildiği tarihteki kayıtların incelenerek geçişi yapan aracın müvekkile ait olmadığının tespitini, bu geçişler sebebiyle müvekkil aleyhine yansıtılan toplamda … TL HGS cezalarının silinmesini, geçiş ihlali gerçekleştiren araç ve araç sahibi hakkında gerekli yasal işlemlerin başlatılmasını talep ederiz. 30.05.2024

 

İtiraz Eden Vekili

Av. Tolga ÇELİK & Av. M. Nur BAŞTÜRK YANAR

EKLER: Müvekkile Ait Olan Aracın Ruhsat Belgesi Fotokopisi

Bu Yazıyı Paylaş

Son Yazılar

Hakkımızda

İstanbul Avrupa yakasının Şişli ilçesinde faaliyet gösteren ve hukukun çeşitli alanlarında uzman avukatları ile hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti veren Çelik & Baştürk Hukuk Ve Danışmanlık Ofisi Av. Tolga ÇELİK ve Av. Müesser Nur BAŞTÜRK tarafından kurulmuştur…