Elbir İş Merkezi Kat:9 No:6/11
Mecidiyeköy Şişli/İstanbul

Çocuk Mallarının Bildirilmesi Dilekçesi

Çocuk Mallarının Bildirilmesi Dilekçesi

Çocuk mallarının bildirilmesi dilekçesi yazarken dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır.  Dilekçenin yanlış yazılması taraflar için telafisi imkansız zararların ortaya çıkmasına sebep olabilecektir. Dilekçe yazılması uzmanlık ve hukuk bilgisi gerektirmektedir. Dilekçe hazırlanırken yalın bir dil kullanılmalı dilekçe konusu ve dilekçede adı geçirilen kişilerin kimlik bilgileri gibi olguların da yerine getirilerek yazılması gerekmektedir. Çocuk mallarının bildirilmesine ilişkin dilekçe örneği sunduk. Unutulmamalıdır ki her somut olay kendine özel olup her somut olayın özelliklerine göre dilekçe metni hazırlanmalıdır.

Çocuk mallarının bildirilmesi dilekçesi nasıl yazılır konusunda avukatlar meslekleri gereği daha ayrıntılı ve teferruatlı bilgilere ve yeterli donanımlara sahiptirler. Dolayısıyla dilekçe hazırlanması aşamasında uzman avukatlardan hukuki destek alınmalı ve profesyonel bir dilekçe hazırlanmalıdır. Çocuk mallarının bildirilmesine dilekçesine ilişkin metin hazırlanırken dilekçe konusuna göre  taslak olarak bulunabilen dilekçelerden yararlanılabileceği gibi özgün olarak hazırlanan içerikler ile de mahkemeye müracaat edilebilir.

Çocuk mallarını bildirmek için oluşturulacak dilekçede pek çok önemli nokta bulunmaktadır. Bu noktalara dikkat edilmesi halinde süreç hızlı sonuçlanacak ve istenilen sonuç elde edilecektir. Çelik & Baştürk Hukuk ve Danışmanlık Ofisi avukatları Av. Tolga ÇELİK müvekkillerimize son derece profesyonel olarak hizmet vermekteyiz. Çocuk mallarının bildirilmesi ile ilgili sorularınız ve görüşmeleriniz avukata sor kısmından avukatlarımıza ulaşabilirsiniz.

Şişli Mecidiyeköy’de faaliyet gösteren Çelik & Baştürk Hukuk Ve Danışmanlık Ofisi bünyesindeki aile hukuku avukatı ile iletişim kurmak istiyorsanız sitemizde yer alan iletişim bilgilerinden avukatlarımıza ulaşabilirsiniz.

Çocuk Mallarının Bildirilmesi Dilekçesi</strong>

BAKIRKÖY ….. AİLE HUKUK MAHKEMESİ’NE

ÇOCUK MALLARINI

BİLDİREN VELİ:

VEKİLLERİ : Av. Tolga ÇELİK & Av. M. Nur BAŞTÜRK
Mecidiyeköy Mah. Mecidiyeköy Yolu Cad. Elbir İş Merkezi No:6/11 Şişli / İstanbul

İHBAR EDEN : 

KONU : Çocuk Mallarının Bildirilmesine İlişkin Dilekçemizdir

AÇIKLAMALAR :

Bakırköy 1. Aile Mahkemesi …/… Esas, …/… Karar, …/…/… tarihli kararı ile …/…/… tarihinde anneleri  ………. vefat etmesi nedeni ile babaları ………’ın velayetinde kalan …………. ve ……………. varsa mallarının bildirilmesine karar vermiştir. Dilekçenin hazırlandığı tarih itibariyle çocukların üzerine kayıtlı herhangi bir mal bulunmamaktadır. İleride olması halinde bu durum mahkemenize bildirilecektir.

SONUÇ VE TALEP:Yukarıda kısaca açıklanan nedenlerle, velayetim altında bulunan ……….. ve ………….. herhangi bir mallarının bulunmadığını bildirir, gereğini saygılarımla arz ve talep ederim. 12.01.2024

………’in Velisi ……

Bu Yazıyı Paylaş

Son Yazılar

Hakkımızda

İstanbul Avrupa yakasının Şişli ilçesinde faaliyet gösteren ve hukukun çeşitli alanlarında uzman avukatları ile hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti veren Çelik & Baştürk Hukuk Ve Danışmanlık Ofisi Av. Tolga ÇELİK ve Av. Müesser Nur BAŞTÜRK tarafından kurulmuştur…