Elbir İş Merkezi Kat:9 No:6/11
Mecidiyeköy Şişli/İstanbul

Anahtar Teslim Tutanağı Örneği 

Anahtar Teslim Tutanağı Örneği 

Anahtar teslim tutanağı örneği yazarken dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Tutanağın yanlış yazılması, yanlış tutanak tutulması taraflar için telafisi imkansız zararların ortaya çıkmasına sebep olabilecektir. Tutanak tutulması uzmanlık ve hukuk bilgisi gerektirmektedir. Tutanak hazırlanırken yalın bir dil kullanılmalı tutanak konusu ve tutanağa adı geçirilen kişilerin kimlik bilgileri gibi olguların da yerine getirilerek yazılması gerekmektedir. Makalemizde anahtar teslim tutanağı örneği sunduk. Unutulmamalıdır ki her somut olay kendine özel olup her somut olayın özelliklerine göre tutanak metni hazırlanmalıdır.

Anahtar teslim tutanağı nasıl yazılır konusunda avukatlar meslekleri gereği daha ayrıntılı ve teferruatlı bilgilere ve yeterli donanımlara sahiptirler. Dolayısıyla tutanak hazırlanması aşamasında uzman avukatlardan hukuki destek alınmalı ve profesyonel bir tutanak hazırlanmalıdır.

Anahtar teslim tutanağına ilişkin metin hazırlanırken tutanak konusuna göre Anahtar teslim tutanağı şeklinde taslak olarak bulunabilen tutanaklardan yararlanılabileceği gibi özgün olarak hazırlanan içerikler ile de ilgili olayı tutanak altına alabilirsiniz.

Anahtar teslim tutanağı hazırlanırken pek çok önemli nokta bulunmaktadır. Bu noktalara dikkat edilmesi halinde süreç hızlı sonuçlanacak ve istenilen sonuç elde edilecektir. Çelik & Baştürk Hukuk ve Danışmanlık Ofisi avukatları Av. Tolga ÇELİK müvekkillerimize son derece profesyonel olarak hizmet vermekteyiz. Anahtar teslim tutanağı ile ilgili sorularınız ve görüşmeleriniz avukata sor kısmından avukatlarımıza ulaşabilirsiniz. Anahtar teslim tutanağı makalemizde yer almaktadır.

Anahtar Teslim Tutanağı WORD indirmek için tıklayınız.

Anahtar Teslim Tutanağı Örneği 

ANAHTAR TESLİM TUTANAĞI

Kiraya veren …….. ile kiracı ………. arasında akdedilen …… Başlangıç tarihli ……. bitiş tarihli ………… süreli ………. adresindeki taşınmaza ait kira sözleşmesi çerçevesinde … ……….adresinde bulunan taşınmazın boşaltılarak teslimi ve verilen depozitonun iadesi konusunda taraflar anlaşmışlardır.

Bu çerçevede taşınmaz boşaltılmış, taşınmazda herhangi bir noksanlık olmadığı görülmüş, anahtar kiracı ……….. tarafından kiraya veren kişiye elden teslim edilmiş, ……. TL depozito tam olarak kiracıya teslim edilmiş olup, tarafların birbirlerinden herhangi bir alacak ve borcu bulunmamaktadır.

Taraflar yukarıda bilgileri belirtilen kira sözleşmesi çerçevesinde karşılıklı olarak birbirlerini ibra etmişlerdir. Tarafların işbu tutanak tarihi itibariyle birbirlerinden herhangi bir hak alacak ve borçları bulunmamaktadır. …/…/…

Kiraya Veren (imza)                                                                                                              Kiracı (İmza)

Bu Yazıyı Paylaş

Son Yazılar

Hakkımızda

İstanbul Avrupa yakasının Şişli ilçesinde faaliyet gösteren ve hukukun çeşitli alanlarında uzman avukatları ile hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti veren Çelik & Baştürk Hukuk Ve Danışmanlık Ofisi Av. Tolga ÇELİK ve Av. Müesser Nur BAŞTÜRK tarafından kurulmuştur…