Elbir İş Merkezi Kat:9 No:6/11
Mecidiyeköy Şişli/İstanbul

Evlendikten Sonra Kızlık Soyadını Ekletmek İçin Dilekçe

Evlendikten Sonra Kızlık Soyadını Ekletmek İçin Dilekçe

Evlendikten Sonra Kızlık Soyadını Ekletmek İçin Dilekçe yazarken dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Evlendikten Sonra Kızlık Soyadını Ekletmek için oluşturulan dilekçenin yanlış yazılması taraflar için telafisi imkansız zararların ortaya çıkmasına sebep olabilecektir. Evlendikten Sonra Kızlık Soyadını Kullanma İçin Dilekçesi uzmanlık ve hukuk bilgisi gerektirmektedir. Dilekçe hazırlanırken yalın bir dil kullanılmalı dilekçe konusu ve dilekçede adı geçirilen kişilerin kimlik bilgileri gibi olguların da yerine getirilerek yazılması gerekmektedir. Makalemizde Evlendikten Sonra Kızlık Soyadını Ekletmeye ilişkin dilekçe örneği sunduk. Unutulmamalıdır ki her somut olay kendine özel olup her somut olayın özelliklerine göre dilekçe metni hazırlanmalıdır.

Evlendikten Sonra Kızlık Soyadını Ekletmek İçin Dilekçe nasıl yazılır konusunda avukatlar meslekleri gereği daha ayrıntılı ve teferruatlı bilgilere ve yeterli donanımlara sahiptirler. Dolayısıyla dilekçe hazırlanması aşamasında uzman avukatlardan hukuki destek alınmalı ve profesyonel bir dilekçe hazırlanmalıdır.

Evlendikten Sonra Kızlık Soyadını Kullanma İçin Dilekçe metin hazırlanırken dilekçe konusuna göre taslak olarak bulunabilen dilekçelerden yararlanılabileceği gibi özgün olarak hazırlanan içerikler ile de mahkemeye müracaat edilebilir.

Evlendikten Sonra Kızlık Soyadını Kullanma için oluşturulacak dilekçede pek çok önemli nokta bulunmaktadır. Bu noktalara dikkat edilmesi halinde süreç hızlı sonuçlanacak ve istenilen sonuç elde edilecektir. Çelik & Baştürk Hukuk ve Danışmanlık Ofisi avukatları Av. Tolga ÇELİK & Av. M. Nur BAŞTÜRK YANAR olarak müvekkillerimize son derece profesyonel olarak hizmet vermekteyiz.

Şişli Mecidiyeköy’de faaliyet gösteren Çelik & Baştürk Hukuk Ve Danışmanlık Ofisi bünyesindeki avukatlar ile iletişim kurmak istiyorsanız sitemizde yer alan iletişim bilgilerinden avukatlarımıza ulaşabilirsiniz.

ŞİŞLİ  İLÇE NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜNE

TALEPTE BULUNAN : (Bu kısma isim, soy isim ve Türkiye Cumhuriyeti Kimlik numarası yazılmalıdır.)

4721 Sayılı Türk Medeni Kanununun 187. maddesi hükmü gereğince kızlık soyadım olan …’ ı evlilik soyadım olan “……” ile birlikte kullanmak istiyorum. Gereğini arz ederim. …/…/…

Evlenme Tarihi : …/…/…

Adı ve Soyadı
İmza

 

 

 

Bu Yazıyı Paylaş

Son Yazılar

Hakkımızda

İstanbul Avrupa yakasının Şişli ilçesinde faaliyet gösteren ve hukukun çeşitli alanlarında uzman avukatları ile hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti veren Çelik & Baştürk Hukuk Ve Danışmanlık Ofisi Av. Tolga ÇELİK ve Av. Müesser Nur BAŞTÜRK tarafından kurulmuştur…